Gazetka parafialna z Obornik Śląskich

    Od dziecka mieszkam w Obornikach Śląskich, na terenie parafii prowadzonej przez księży ze zgromadzenia Salwatorianów (SDS - Towarzystwo Boskiego Zbawiciela). Jesienią 1982 roku (po ukończeniu studiów i rozpoczęciu pracy w szkole) wzięłam udział w rekolekcjach ewangelizacyjnych z filmem „Jezus”, prowadzonych przez Ruch Oazowy Światło-Życie. Zafascynowana świadectwami młodych ludzi przyłączyłam się do nowopowstałej grupy w naszej obornickiej parafii. Tak rozpoczęła się moja „przygoda z Jezusem”, która trwa do dziś.
    Przez minione ponad dwadzieścia lat przeszłam wszystkie stopnie formacji oazowej, byłam animatorem i moderatorem grup młodzieżowych, uczestniczyłam też w spotkaniach formacyjnych parafialnego Duszpasterstwa Akademickiego. Ze szczególnym zainteresowaniem zagłębiałam się w problematykę biblijną i liturgiczną, starałam się o pogłębienie mojej modlitwy. Miałam styczność ze specyficzną duchowością benedyktyńską, karmelitańską i ignacjańską. Z każdej z nich zaczerpnęłam coś dla siebie. Bardzo lubię też śpiew i przez wiele lat śpiewałam nie tylko z młodzieżą, ale także w chórze parafialnym.
    W 1995 roku wraz z grupą animatorów oazowych zainicjowaliśmy i sfinansowaliśmy wydawanie pisma parafialnego „Nasza Parafia”, które wychodzi do dziś w odstępach mniej więcej miesięcznych. Artykuły, które zamieszczam na stronie (spis w Menu w prawym dolnym rogu) powstały właśnie na potrzeby tej gazetki. Nie stanowią żadnego systematycznego zestawu, były pisane z potrzeby serca i chęci podzielenia się z innymi własnymi przemyśleniami. Może akurat i Tobie pozwolą zatrzymać się na chwilę w biegu?

Polecam też gorąco linki:
    1) do strony ks. Kazimierza Kubata SDS, dawnego moderatora Oazy obornickiej, obecnie misjonarza pracującego jako wykładowca filozofii w Morogoro w Tanzanii:
http://www.kazikk.sds.pl/KAZANIA
http://www.kazikq.alleluja.pl
- "Dla tych, którzy szukają nowych inspiracji i pogłębienia swojej wiary, a także dla tych, którzy nie znajdują czasu na to, aby odwiedzić Przedwiecznego w kościele...”

    2) oraz do innych ciekawych stron salwatoriańskich:
http://www.katolik.pl
http://cfd.salwatorianie.p
l - Dla tych, którzy szukają rekolekcji

Wioletta Masiuda
Strona główna