Witam na mojej stronie     

Mandera w Tanzanii
Tutaj kilka zdjęć
z mojej wyprawy

do Afryki

 

 

  Znajdziesz tutaj trochę tego i owego. Moje zainteresowania dzielę (nie wiem, czy sprawiedliwie) na dwie główne „sfery”. Jedna związana jest z moją pracą w szkole. Link do tej części jest w prawym górnym rogu.
    W menu w ramce po prawej stronie jest spis tekstów, które zachęcają do refleksji osobistej, w prosty sposób dotykają tematyki biblijnej, problemów wiary. Publikuję tam artykuły zupełnie poważne, ale jest też kilka felietonów, które wyśmiewają różne absurdy życia (jeśli nie widać bocznej ramki po prawej stronie, proszę kliknąć tutaj).

     A czy przeczytaliście książki Oriany Fallaci: „Wściekłość i duma” oraz „Siła rozumu”? Jeśli nie, to bardzo zachęcam. Możemy z nich dowiedzieć się (w Polsce na razie i na szczęście nie mamy o tym pojęcia), jak bardzo Europa zagrożona jest zalewem islamskim. I to niekoniecznie w sensie terroryzmu. Jeśli nie zmienimy swoich postaw pełnych wygodnictwa i pseudotolerancji, jeśli nie wrócimy do prawdziwych wartości, które Europę kształtowały od wieków, to Europa (w sensie kulturowym i cywilizacyjnym) zniknie z powierzchni ziemi - bez jednego wystrzału! Obyśmy nie opamiętali się za późno, bo wtedy nawet nowe wcielenie Jana III Sobieskiego niewiele pomoże.
    Brońmy swojej wiary, tradycji i swoich wartości, nie dajmy się zastraszyć ani zwieść sloganom o tolerancji (która jakoś działa tylko w jedną stronę - na korzyść muzułmanów). Niektórzy chrześcijanie nawet Papieża wolą zrugać za mówienie prawdy, niż narazić się „pokojowo nastawionym przyjaciołom”.
    Mój mały przyczynek w tekście: „Gdzie się podziały korzenie Europy?”, który napisałam tuż po referendum we Francji w sprawie Konstytucji Europejskiej.

Wspomnienie o Papieżu JP II

Scenariusz programu o ks. Jerzym Popiełuszce

Jesteś niezadowolony ze swojego życia?
Bullet1.gif (122 bytes)zajrzyj tutaj!!!

Książka "Listy z Afryki"STAT4U